UNIVERSITATEA BABEȘ-BOLYAI

FACULTATEA DE TEOLOGIE GRECO-CATOLICĂ

DEPARTAMENTUL CLUJ

Pentru a fi siguri că accesați pagina actualizată, apăsați F5!

 

PLANIFICAREA EXAMENELOR SESIUNEA IANUARIE-FEBRUARIE 2018 (22.01.2018 – 11.01.2018)

 

TEOLOGIE GRECO-CATOLICĂ PASTORALĂ

 

ANUL I

Specializarea

Discipline

Nume şi prenume cadru didactic

Data examen/colocviu

Ora

Sala

Date contact

Teologie pastorală

 

 

 

Introducere în teologie

Florin Bozântan

02.02.2018

09.02.2018

10:00

Hossu

 

Teologie biblică I (introducere)

Sorin Marțian

01.02.2018

05.02.2018

10:00

Alexi

 

Metafizică și logică

Alin Tat

23.01.2018

30.01.2018

10:00

Luca

 

Limbi clasice I

Andreea Mârza

23.01.2018

26.01.2018

09:00

17:00

Matei

 

Metodologia cercetării științifice

Victoria Bolfă-Otic

02.02.2018

08.02.2018

 

 

 

Muzică bisericească și cor I

Alexandru Suciu

22.01.2018

29.02.2018

08:00

Schimbarea la Față

 

Limba englează

Maria Ștefănescu

15.01.2018

16:00

Sala 52 (Fac. Romano-Catolică)

 

Psihologia educației

Sebastian Vaida

30.01.2018

09.02.2018

 

 

 

 

ANUL II

 

Specializarea

Discipline

Nume şi prenume cadru didactic

Data examen/colocviu

Ora

Sala

Date contact

Teologie pastorală

 

 

Misterul Presfintei Treimi

Florin Bozântan

09.02.2018

10.02.2018

12:00

Luca

 

Sfânta Scriptură: Evangheliile Sinoptice și Faptele Apostolilor

Sorin Marțian

08.02.2018

09.02.2018

10:00

Alexi

 

Istoria filosofiei II

Alin Tat

23.01.2018

31.01.2018

10.00

Ioan

 

Antropologie și etică

Călin Săplăcan

31.01.2018

08.02.2018

12:00

Ioan

 

Istoria Bisericii II

Dan Ruscu

02.02.2018

06.02.2018

10:00

Hossu

 

Patrologie I

Flueraș Cecilia

25.01.2018

26.01.2018

10:00

Ioan Evan. Brâncuși 37

 

 

ANUL III

Specializarea

Discipline

Nume şi prenume cadru didactic

Data examen/colocviu

Ora

Sala

Date contact

 

 

 

Teologie pastorală

 

 

Pneumatologie

Bozântan Florin

08.02.2018

09.02.2018

15:00

Hossu

 

Drept canonic I

Coste Traian

26.01.2018

31.01.2018

09:00

Hossu

 

Sfânta Scriptură: Corpus Paulinum

Sotin Marțian

29.01.2018

02.02.2018

10:00

Hossu

 

Istoria Bisericii IV

Dan Ruscu

05.02.2018

09.02.2018

10.00

Hossu

 

Teologie morală I

Călin Săplăcan

07.02.2018

08.02.2018

09:00

Ioan

 

Teologie simbolică

Rotaru Marcelin

22.01.2018

24.01.2018

10.00

SFE

 

Documente magisteriale

Simona Zetea

23.01.2018

30.01.2018

09:00

SFE

 

 

ANUL IV

Specializarea

Discipline

Nume şi prenume cadru didactic

Data examen/colocviu

Ora

Sala

Date contact

Teologie pastorală

 

 

Eschatologie

Simona Zetea

24.01.2018

02.02.2018

08:30

Hossu

 

Sfânta Scriptură: Corpus Ioaneum

Sorin Marțian

27.01.2018

30.01.2018

10.00

Alexi

 

Teologie morală III

Călin Săplăcan

05.02.2018

06.02.2018

11:00

Ioan

 

Derept canonic III

Traian Coste

25.01.2018

26.01.2018

08:30

Hossu

 

Teologia Sfintelor Taine I

Florin Bozântan

22.01.2018

23.01.2018

09:00

Seminar

 

Psihologie pastorală

Ștefania Isailă

29.01.2018

31.01.2018

17:00

Sf. Evangheliști

 

Pagina Sesiune de examene

Pagina principala