ACȚIUNI DE CARITATE

Studenții Facultății de Teologie Greco-Catolică, în colaborare cu Fundația pentru dezvoltarea popoarelor (https://www.fdpsr.ro/), organizeaza o colectă pentru 30 de familii din comunitatea Pata Rât, aproximativ 150 persoane.

Dupa consultarea colaboratorilor noștri, intenționăm să venim în întâmpinarea nevoilor acestor persoane colectând lucruri stringent necesare (noi sau în stare buna):

-        pilote, pături, lenjerii de pat, prosoape;

-        încălțăminte femei și bărbați (nr. 36-43);

-        veste reflectorizante;

-        lighene, cădițe pentru spălat haine;

-        bidoane, găleți (cu capacitatea de 15 litri).

-        foarfece, unghiere, lame de ras.

Campania noastră se desfășoară în perioada 29 mai – 10 iunie 2018, iar obiectele se colectează la Biblioteca FTGC, str. Moților 26 (de luni până vineri, între orele 8 și 19). Eventualele donații în bani (în vederea achiziționării unor astfel de produse) sunt colectate la sediul FDP, bulevardul Eroilor 48, ap. 7.

Pentru precizări suplimentare vă puteți adresa responsabililor campaniei:

- din partea FTGC: Dana Morar (tel. 0728828371) și Petre Mureșan (tel. 0744660771);

- din partea FDP: Cameea Vălean (tel 0746738629).

Vă multumim anticipat pentru implicare si va rugam să distribuiți și altor posibili donatori apelul nostru!

Pagina principală