UNIVERSITATEA BABEȘ-BOLYAI

FACULTATEA DE TEOLOGIE GRECO-CATOLICĂ

DEPARTAMENTUL CLUJ

Pentru a fi siguri că accesați pagina actualizată, apăsați F5!

 

PLANIFICAREA EXAMENELOR SESIUNEA IUNIE 2018 – TEOLOGIE GRECO-CATOLICĂ PASTORALĂ

 

ANUL I

 

Specializarea

Disciplina

Numele şi prenumele cadrului didactic

Data examenului

Ora

Sala

Date contact

Teologie pastorală

 

 

 

Teologie fundamentală

Lect. dr. Simona Zetea

21.06.2018

28.06.2018

09:00

Ioan Alexi

 

Sfânta Scriptură: Pentateuhul

Lect. dr. Marius Furtună

19.06.2018

25.06.2018

10:00

Ioan Alexi

 

Istoria filosofiei I

Conf. dr. Alin Tat

29.06.2018

30.06.2018

11:00

 

 

Teodicee

Conf. dr. Alin Tat

28.06.2018

29.06.2018

16:00

 

 

Istoria Bisericii I

Conf. Dr. Ruscu Dan

27.06.2018

29.06.2018

09:00

10:00

Hossu

 

Limbi clasice II

Lect. dr. Andreea Mârza

12.06.2018

18.06.2018

09:30

11:00

Matei

 

Muzică bisericească și cor II

Alexandru Suciu

11.06.2018

18.06.2018

08:00

Catedrală

 

Limba engleză

Maria Ștefănescu

30.05.2018

16.06.2018

14:00

Te. Reformata

Te. Ortodoxa

 

Educație fizică

Paula Apostu

13.06.2018

15.06.2018

16:00

 

 

Pedagogie

 

01.06.2018

05.06.2018

08:00

18:00

Te. Ortodoxă sala 201

 

 

ANUL II

 

Specializarea

Disciplina

Numele şi prenumele cadrului didactic

Data examenului

Ora

Sala

Date contact

Teologie pastorală

 

 

Cristologie și soteriologie

Lect. dr. Florin Bozântan

25.06.2018

28.06.2018

10:00

 

 

Sfânta Scriptură: Profeții

Lect. dr. Furtună Marius

18.06.2018

27.06.2018

10:00

Hossu

 

Istoria filosofiei III

Conf. dr. Alin Tat

13.06.2018

20.06.2018

10:00

 

 

Istoria Bisericii III

Conf. dr. Ruscu Dan

25.06.2018

26.06.2018

10:00

Hossu

 

Patrologie II

Flueraș Cecilia

11.06.2018

14.06.2018

10:00

Seminar

 

Teologie spirituală

Călin Bot

26.06.2018

28.06.2018

12:00

Ioan

 

 

 

ANUL III

 

 

Specializarea

Disciplina

Numele şi prenumele cadrului didactic

Data examenului

Ora

Sala

Date contact

 

 

 

Teologie pastorală

 

 

Eclesiologie

Lect. dr. Simona Zetea

12.06.2018

21.06.2018

10:00

Ioan Alexi

 

Sfânta Scriptură: Scrierile Sapiențiale

Lect. dr. Furtună Marius

11.06.2018

20.06.2018

10:00

Hossu

 

Teologie pastorală

Cristian Langa

18.06.2018

21.06.2018

16:00

Sf. Evang.

 

Teologie morală II

Conf. dr. Călin Săplăcan

19.06.2018

29.06.2018

10:00

Ioan

 

Drept canonic II

Coste Traian

14.06.2018

26.06.2018

10:00

Hossu

 

Istoria artei creștine

Conf. dr. Dan Ruscu

25.06.2018

28.06.2018

10:00

Vătășianu

 

 

Pagina Sesiune de examene

Pagina principala