Ceremonia de deschidere a anului universitar 2021-2022

la Facultatea de Teologie Greco-Catolică

se va desfășura după următorul program:

Departamentul Cluj:

Festivitatea de deschidere a noului an universitar va avea loc luni, 27 septembrie 2021, începând cu ora 15,00, exclusiv online.

Link-ul pentru logare va fi comunicat studenților și cadrelor didactice cu 15 minute înaintea începerii ceremoniei prin e-mail.

Departamentul Blaj:

Noul an universitar 2021-2022 va debuta la Blaj

cu un Te Deum: duminică, 26 octombrie 2021, orele 18,00.

Evenimentul va avea loc în curtea Seminarului Arhieparhial Major din Blaj, Piața 1848 nr. 1.

Pentru desfășurarea în siguranță a evenimentului,

participanții vor purta masca sanitară de protecție și vor păstra distanțarea conform normelor în vigoare.

Departamentul Oradea:

Ceremonia de deschidere a anului universitar va avea loc luni 27 sept. 2021, ora 13, în curtea Seminarului Teologic, evenimentul va fi transmis live pe pagina de fb a Departamentului.

În caz de vreme nefavorabilă, ceremonia va avea loc în capela Seminarului Teologic și va putea fi urmărită exclusiv online.