În această toamnă deschiderea anului universitar 2019-2020 marchează 100 de ani de universitate românească la Cluj-Napoca.

Programul deschiderii noului an universitar – la care vor participa cu acest prilej toate Departamentele Facultății noastre – este următorul:

• 11.00 – Marșul aniversar „CENTENAR UBB” (din fața clădirii centrale a UBB, str. M. Kogălniceanu nr. 1)
  • 13.30 – Prânzul (la Episcopia Greco-Catolică, str. Moților nr. 26, pentru participanții din departamentele Blaj și Oradea și cei din Cluj înscriși la marș)
  • 15.30 – Rugăciunea „TE DEUM” în capela Sf. Iosif din Piața Cipariu (catedrala în construcție)
  • 15.50 – Ceremonia de deschidere a noului an universitar în Aula Iuliu Hossu din Piața Cipariu (catedrala în construcție)

Vă asteptam cu drag!