NOU!!!

Lista studenților cu taxă FTGC, beneficiari de BURSĂ DE AJUTOR SOCIAL din FONDURILE EXTRABUGETARE ale UBB.

Lista beneficiarilor de bursa pe semestrul II, anul universitar 2019-2020:

1. Burse de performanță;
  2. Burse de merit;
  3. Burse de ajutor social.

!!! *** Eventuale CONTESTAȚII pot fi depuse până mâine 25 martie 2020, ora 15,00, la Secretariatul Facultății *** !!!

Pentru semestrul II al anului universitar 2019-2020, studenții Facultății noastre pot beneficia de BURSE conform Regulamentului privind acordarea de burselor pentru studenți – ciclurile de studii de licență și masterat, forma de învățământ cu frecvență al UBB, unde pot fi găsite informații despre:

• tipurile de bursă care pot fi accesate,
  • criteriile de acordare și, după caz,
  • documente care trebuiesc depuse (Bursele de ajutor social).

Perioada de depunere a Cererilor / Dosarelor de bursă este 24.02.2020– 12.03.2020, între orele 9,00 – 12,00, cu excepția Departamentelor Blaj și Oradea unde Dosarele de bursa socială trebuie sa ajungă la Cluj în vederea verificării de către administratorul șef al facultății mai repede (pentru detalii consultați secretariatele acestor Departamente). Va informăm că prin hotărârea Consiliul facultății din 21 septembrie 2018 media minimă de acordare a bursei de performanţă la facultatea noastră este 9.50 (nouă 50%). Cererile de bursă de performanță / merit se găsesc la secretariatele Departamentelor! Dosarele de bursă socială se pot depune numai dacă sunt complete! NOUTĂȚI în procedura de depunere a dosarelor / cererilor de bursă pe semestrul II al acestui an universitar!!!

1. Documentele necesare depunerii dosarului de Bursă socială se găsesc în Regulamentul de burse al Universităţii, aprobat în 18 iulie 2017 (pp. 15-19);
  2. Modelele de cerere tip (Anexa 7), declaraţie pe proprie răspundere (Anexa 8), formular de conformitate pentru bursă socială (Anexa 11), formular de conformitate pentru bursa socială – caz medical (Anexa 12) pot fi luate de pe site-ul UBB, sau secretariatele Facultății;
  3. Salariul mediu minim net LUNAR pentru perioada noiembrie – decembrie 2019 și ianuarie 2020 este 1290 lei;
  4. Adeverințele de venit de la Administraţia financiară trebuie sa fie pe anii 2019 şi 2020.
  5. Dosarele se depun la Administratorul şef al facultății (la secretariat) de către studenții Departamentului Cluj și la secretariatele Departamentelor Blaj și Oradea de către studenții acestora.

Vă mulțumim!